Interwencja- Nowy SÄ…cz

Interwencje

05.08.2019

Magdalena Badura

Dzisiejsza interwencja w Nowym SÄ…czu. Jak wynika z otrzymanych informacji sprawa dotyczyÅ‚a notorycznego znÄ™cania siÄ™ nad buldożkiem francuskim  przez jego wÅ‚aÅ›ciciela. ZnÄ™canie siÄ™ nad okoÅ‚o 8 letnim psem miaÅ‚o polegać na ciÄ…gÅ‚ym biciu i kopaniu zwierzÄ™cia. Åšwiadkami tego byli sÄ…siedzi opiekuna psa oraz mieszkaÅ„cy osiedla. Z informacji uzyskanej od osób zgÅ‚aszajÄ…cych, sÄ…siedzi opiekuna psa wielokrotnie zwracali jemu uwagÄ™, że nie może znÄ™cać siÄ™ nad nim i aby psa komuÅ› oddaÅ‚. Opiekun buldożka wszystkie osoby które interweniowaÅ‚y w obronie psa wyzywaÅ‚, zastraszaÅ‚, opluwaÅ‚ lub waliÅ‚ w ich drzwi. Dodatkowo, jak wynika ze zgÅ‚oszenia, opiekun psa powiedziaÅ‚ sÄ…siadom, że uÅ›pi Szuszu. Wszyscy sÄ…siedzi bali siÄ™ opiekuna psa ale nie zostawili sprawy i zgÅ‚aszali sytuacjÄ™ na PolicjÄ™ oraz do Straży Miejskiej proszÄ…c o pomoc dla psa, jednak jak widać bez żadnego efektu. Interwencja byÅ‚a przeprowadzona w asyÅ›cie Policji. 

Po przyjeździe na miejsce interwencji i wejÅ›ciu na klatkÄ™ schodowÄ… Policjant zaczÄ…Å‚ pukać do drzwi mieszkania w którym miaÅ‚ przebywać pies. Mężczyzna przez okoÅ‚o póÅ‚ godziny mocnego pukania do drzwi nie otwieraÅ‚, psa też nie byÅ‚o sÅ‚ychać. Dopiero kiedy Policjant zaczÄ…Å‚ woÅ‚ać opiekuna psa po imieniu i nazwisku i zaczÄ…Å‚ go wzywać do otworzenia drzwi, otworzyÅ‚ drzwi. Opiekun psa nie wpuÅ›ciÅ‚ nas do mieszkania. ZostaÅ‚ poproszony o wyprowadzenie psa na zewnÄ…trz aby ocenić jego kondycjÄ™ psychicznÄ… i fizycznÄ…. Pies nie mógÅ‚ zejść ze schodów, mężczyzna musiaÅ‚ go znieść. Buldożer po wyjÅ›ciu przed blok  miaÅ‚ ogromne trudnoÅ›ci z poruszaniem siÄ™, nie mógÅ‚ wstać z ziemi, a gdy siÄ™ już z trudem podniósÅ‚, miaÅ‚ trudnoÅ›ci z utrzymaniem równowagi. Pies byÅ‚ brudny, z licznymi przeÅ‚ysieniami na ciele oraz miaÅ‚ Å‚upież. Bardzo Å›mierdziaÅ‚o mu z pyszczka. W czasie gdy pod blokiem pies z trudem przemieszczaÅ‚ siÄ™, nasza inspektor poprosiÅ‚a opiekuna aby przywoÅ‚aÅ‚ psa, jednak ten nie chciaÅ‚ do niego podejść-baÅ‚ siÄ™ i chowaÅ‚ za jej nogi. ZapytaliÅ›my opiekuna psa dlaczego zwierzÄ™ tak źle chodzi i czy byÅ‚ z tego powodu badany przez weterynarza. Mężczyzna stwierdziÅ‚, że pies byÅ‚ u weterynarza, ale nie miaÅ‚ żadnego dokumentu potwierdzajÄ…cego wizytÄ™. 
Gdy pies nie chciaÅ‚ podejść do opiekuna gdy ten go woÅ‚aÅ‚, mężczyzna zaczÄ…Å‚ robić siÄ™ agresywny, zaczÄ…Å‚ krzyczeć, wyklinać, a później szarpać psa podnoszÄ…c go do góry. W tym momencie Policjanci zaczÄ™li wzywać opiekuna psa aby siÄ™ uspokoiÅ‚. Z uwagi na fakt, iż kondycja fizyczna i psychiczna psa byÅ‚a zÅ‚a nasza inspektor zaproponowaÅ‚a, żeby opiekun psa pojechaÅ‚ z niÄ… do weterynarza aby zbadać zwierzÄ™. Opiekun odmówiÅ‚.

Po negocjacjach opiekun dobrowolnie zrzekÅ‚ siÄ™ psa na rzecz TOZ Tarnów. Pies bezpoÅ›rednio po interwencji zostaÅ‚ przewieziony na badania do weterynarza.

Szuszu bÄ™dzie potrzebowaÅ‚ nowego, zrównoważonego opiekuna, który pozwoli mu zapomnieć o ranach zadanych przez czÅ‚owieka.
Kontakt: 791 651 270

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ TAKŻE